nakup

Přidej se k těm, kteří mají rádi zodpovědnou módu. Nakupuj za skvělé ceny oblečení, které leželo v jiné české skříni nepoužité a my ho vrátili zpět do oběhu. Šetříš tak nejen svou peněženku a naši planetu, ale zároveň podporuješ 6 neziskových, prospěšných projektů.

U nás můžete nakoupit ve třech různých kategoriích obchodů:

PRÉMIOVÉ MOMENTY

V těchto obchodech naleznete krásné a moderní úlovky za skvělé ceny. Stejně moderní, ale udržitelnější než v obchodních centrech.

Výběrové Momenty

V těchto obchodech najdete stylovou a originální módu za velmi příznivé ceny. Nákup zde vás potěší, protože je šetrný k přírodě i vaší peněžence.

SLEVOVé momenty

V těchto obchodech naleznete kousky, které si v prémiových a výběrových Momentech nenašli svého kupce. Zde máte skvělou příležitost ulovit skvělý kousek “za hubičku”.

V JAKÝCH MĚSTECH NÁS NAJDETE?

PRAHA

Moment prémiový

Zodpovědná vedoucí:
Jana Ouhel

OSTRAVA

Moment výběrový

Zodpovědná vedoucí:
Renata Trojancová

Moment prémiový

Zodpovědná vedoucí:
Martina Prajslerová

Moment výběrový

Zodpovědná vedoucí:
Denisa Balcárková

Moment slevový

Zodpovědná vedoucí:
Martina Michálková

Moment slevový

Zodpovědná vedoucí:
Kateřina Krajčovicová

NEZISKOVKY, KTERÉ PODPORUJEME

SPOLEČNOST PRO RANOU PÉČI OSTRAVA

Společnost pro ranou péči Ostrava poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým či kombinovaným postižením, a to na území celého Moravskoslezského kraje. Pro své klienty zajišťuje sociální poradenství, funkční vyšetření zraku, poradenství k podpoře psychomotorického rozvoje, vzdělávání i setkávání rodičů

CCBC

CCBC (Czech Coalition for Biodiversity Conservation) je platforma pro spolupráci organizací a projektů, které působí na poli ochrany biodiverzity a rozvojové pomoci. Společnými silami přispívají k ochraně životního prostředí a rozvojové pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba, a to prostřednictvím vzdělávání veřejnosti, ekologických kampaní, pořádání konferencí a publikační činnosti.

SAVE ELEPHANTS

Misi na záchranu slonů v Africe organizace Save Elephants podporujeme provozem obchodu v Karviné od roku 2015. Ve Střední Africe jsou kvůli svým klům ročně zabity tisíce slonů. Společnost Save Elephants založená dobrodruhem, cestovatelem a aktivistou Arthurem Sniegonem bojuje různými způsoby proti pytláctví slonů a ilegálnímu obchodu se slonovinou.

MOBILNÍ HOSPIC ONDRÁŠEK

Pro člověka s vážným onemocněním, kde již není možná další léčba a jeho život se chýlí ke konci, je pobyt doma v kruhu nejbližších, tím největším darem. Domácí hospicová péče zajišťuje svým klientům a jejich rodinám odborné zdravotní, sociální i psychologické služby a poradenství a je tady pro všechny, kteří chtějí prožít poslední okamžiky se svou milovanou osobou v teple svého domova.

KOLA PRO AFRIKU

Posláním organizace Kola pro Afriku, o.p.s. je umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání, a to prostřednictvím kol, která darují lidé v České republice. Díky kolům přivezeným do Gambie mají tamní děti možnost dostat se do školy a vzdělávat se. To jim pomáhá získat větší možnosti pracovního uplatnění a zvýšit občanský status.

ŽEBŘÍK

Denní stacionář Žebřík, o.p.s. poskytuje své služby lidem s mentálním postižením a jejich rodinám. Svým klientům zajišťuje nezbytnou míru podpory vedoucí k nezávislému a plnohodnotnému životu a umožňuje jim setkávání s vrstevníky v přátelském a podpůrném prostředí.

Legislativní okénko

Náš sběr i prodej předmětů probíhá v rámci registrované veřejné sbírky. Řídí se tedy zákonem č. 117/2001 Sb
.
Nepodléháme tedy EET a nejsme plátci DPH. Zakoupené zboží nelze vrátit a neposkytujeme na něj záruku.

Na požádání Vám rádi vystavíme potvrzení, že jste koupí zboží na našem obchodě přispěli na účet naší veřejné sbírky.

Z tohoto účtu hradíme naše náklady a následně zisk vyplácíme na účty veřejných sbírek partnerských neziskových organizací.