Pro koho to děláme

Žebřík

Vše začalo v roce 2010 Žebříkovými obchody založenými na podporu denního stacionáře Žebřík. Jako Moment pokračujeme v podpoře Žebříku prodejem hned ve třech obchodech na území Ostravy.

Denní stacionář Žebřík, o.p.s. poskytuje své služby lidem s postižením a jejich rodinám. Svým klientům poskytuje nezbytnou míru podpory vedoucí k nezávislému a plnohodnotnému životu. Umožňuje mladým lidem se zdravotním postižením setkávání s vrstevníky v přátelském a podpůrném prostředí.

 Žebřík

Save Elephants

Misi na záchranu slonů v Africe organizace Save Elephants podporujeme provozem obchodu v Karviné od roce 2015.

Ve Střední Africe jsou kvůli svým klům ročně zabity tisíce slonů. Společnost Save Elephants založená dobrodruhem, cestovatelem a aktivistou Arthurem Sniegonem bojuje různými způsoby proti pytláctví slonů a ilegálnímu obchodu se slonovinou.

 Save Elephants

Kola pro Afriku

Od roku 2013 pomáháme dopravovat kola do Afriky.
Na podporu Kol pro Afriku provozujeme v Ostravě dva dobročinné second handy.

Posláním organizace Kola pro Afriku, o.p.s. je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, a tím i zvýšení občanského statusu lidí v Africe

 Kola pro Afriku

CCBC

Pro nadační fond CCBC jsme otevřeli první MOMENT v Praze. Náš zatím poslední obchod funguje od konce roku 2017.

CCBC (Czech Coalition for Biodiversity Conservation) je platforma pro spolupráci svébytných organizací a projektů, řadu let působících na poli ochrany biodiverzity a rozvojové pomoci. Společnými silami přispívají k ochraně životního prostředí a rozvojové pomoci tam, kde je nejvíce potřeba.

 Czech Coalition for Biodiversity Conservation

Mobilní hospic Ondrášek

V roce 2015 jsme v centru Ostravy otevřeli obchod pro Mobilní hospic Ondrášek.

Pro člověka s vážným onemocněním, kde již není možná další léčba a jeho život se chýlí ke konci, je pobyt doma v kruhu nejbližších, tím největším darem.
Domácí hospicová péče Ondrášek je tady pro všechny, kdo chtějí prožít poslední okamžiky se svou milovanou osobou v teple svého domova.

 Mobilní hospic ondrášek

Lesní klub Bezinka

Svým prvním obchodem ve Frýdku Místku podporujeme Bezinku od roku 2018.

Tvořím a žiju s otevřeným srdcem, rozumím sám sobě,
s každým se domluvím a vím, proč jsem tady a jak funguje naše Země.
Lesní klub Bezinka je projekt spolku Otevřený rodič o.s.,
jehož součástmi je nyní lesní mateřská školka a lesní škola se společnými základy.

 Lesní klub Bezinka